Kulinaria

Co warto jeść na śniadanie? Ciekawe przepisy na zdrowe i smaczne śniadanie

Co warto jeść na śniadanie? Ciekawe przepisy na zdrowe i smaczne śniadanie

A więc co warto jeść na śniadanie? Kolejny dzień z rzędu masz zamiar zjeść coś na szybko w drodze do pracy lub do szkoły? Na pewno nie jest to dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim w pośpiechu zjemy coś niezdrowego. A poza tym niewskazane jest jedzenie w biegu. Lepiej sporządzić sobie smaczny i prosty posiłek w domu, aby dobrze zacząć dzień. Co więc warto przyrządzić na śniadanie?

Omlet na słodko

Jednym z ciekawszych pomysłów na śniadanie w prostej, szybkiej i smacznej formie na pewno jest omlet na słodko. Wystarczy mieć w domu mąkę, jajka oraz dowolne składniki. Jakie? Na przykład wiórki kokosowe, słodkie kakao, płatki kukurydziane, banana, czy też inne owoce bądź jogurt jako polewa. Opcji jest naprawdę sporo i każdego dnia możemy eksperymentować z czym innym. Alternatywą dla omleta na słodko może być szakszuke – dowiedz się więcej w artykule na zaprzyjaźnionym portalu kulinarnym: https://www.kcal.pl/jak-przygotowac-pyszna-i-zdrowa-szakszuke/.

Płatki owsiane

Kolejną ciekawą propozycją na zdrowe i smaczne śniadanie są płatki owsiane. Warto dodać, że ten rodzaj płatków możemy przygotowywać w naprawdę przeróżnej odmianie. Począwszy od klasycznej owsianki, po płatki zalane mlekiem, czy też dodane do właśnie omleta. Jak najbardziej możemy tutaj również sporo eksperymentować. Takie śniadanie będzie zarówno zdrowe, smaczne, jak i proste i szybkie w przygotowaniu. Takie przepisy świetnie sprawdzają się u osób, które pomimo zabieganego trybu życia, pragną odżywiać się zdrowo i odżywczo. Warto zatem przygotować sobie kilka różnych wariantów przygotowania płatków owsianych, aby w razie wdrażania się monotonii, po prostu móc rotować przepisami. To naprawdę świetny pomysł.