Biznes cateringowy

Ile można zarobić na usługach cateringowych?

Ile można zarobić na usługach cateringowych?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności gastronomicznej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, a jednym z największych z nich jest? Pytanie, ile pieniędzy można zarobić. W tym artykule przyjrzymy się średnim kosztom i inwestycjom firmy cateringowej, a także pewnym czynnikom, które mogą wpłynąć na marżę zysku.

Średni koszt

Średni koszt cateringu jest wydatkiem wysoce zmiennym. Jeśli będziesz dostarczać tylko najwyższej jakości dania z drogich składników, takich jak trufle i kawior to oczywiście znacznie większa część rocznego przychodu będzie przeznaczona na zapasy żywności.

Jednak według analiz koszty żywności dla typowego biznesu cateringowego powinny dojść do między 27% a 29% sprzedaży brutto. Przy obliczaniu średniego kosztu usługi cateringowej należy wziąć pod uwagę wszystkie wydatki związane ze świadczeniem tego typu usług. Do tego kosztu należy doliczyć inne, takie jak opłacenie personelu, wynajem powierzchni, transport i wszelkie inne wydatki, które są częścią usługi. W ten sposób można obliczyć procent zysku, który chcesz uzyskać i będziesz znać ostateczny koszt sprzedaży detalicznej.

Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby Twój biznes gastronomiczny stał się bardziej dochodowy.

Średnia inwestycja w usługę cateringową

Założenie działalności gastronomicznej wiąże się z wieloma kosztami, zwłaszcza z założeniem własnej, prywatnej firmy. Te koszty administracyjne i fiskalne muszą być również uwzględnione w obliczeniach.Zanim zrobisz cokolwiek, musisz uzyskać odpowiednie zezwolenia i licencje wymagane w Twoim regionie. Koszty są różne, ale powinien to być jeden z pierwszych wydatków.

Przestrzeń

Niestety, istnieje niewielka szansa na wyeliminowanie tego wydatku poprzez gotowanie we własnej kuchni. Będziesz musiał wynająć miejsce, aby przygotować wszystkie potrawy dla swojej działalności cateringowej. Ale nie martw się, nie musisz kupować takiej przestrzeni. Rozważ szukanie wspólnej przestrzeni kuchennej, która zapewnia miejsce do gotowania wraz z wyposażeniem, a czasem nawet parking dla Twojego food trucka. Albo poszukaj restauracji, szkoły lub miejsca, które ma kuchnię, której nie używa przez cały dzień lub codziennie i zapytaj, czy możesz podnająć ich przestrzeń na kilka godzin dziennie.

Sprzęt

Kwota, którą wydajesz na sprzęt zależy od strategii biznesowej i może być wysoce zmiennym wydatkiem. Jeśli zainwestujesz mnóstwo pieniędzy w zaopatrzenie swojej kuchni w mnóstwo najnowocześniejszych urządzeń, prawdopodobnie spędzisz większość pierwszego roku w biznesie po prostu nadrabiając koszty sprzętu. Aby zapewnić wysokiej jakości catering, należy dysponować w pełni przeszkolonym personelem.

Personel

Będziesz musiał odłożyć fundusze na wynagrodzenia dla innych pracowników. Jeśli Twój biznes gastronomiczny to praca dodatkowa, lub masz inne projekty kulinarne, może warto skorzystać z pomocy.

Transport

Nie zapomnij, że będziesz potrzebował sposobu na transport jedzenia na imprezy. Może to być używany food truck, a nawet van, ale prawdopodobnie będzie to koszt nie do odzyskania w pierwszym roku swojej usługi cateringowej.